Ankara Alın Botoksu 

Frontal kas yani alın kası yüzümüzdeki en hareketli bölgelerden biridir. Bu nedenle kırışıklık oluşumuna da en yatkın bölgelerden biridir. Özellikle sık mimik yapan kişilerde alında erken yaşlardan itibaren kırışıklık görülebilir. İfadeyi yaşlı, yorgun ve mutsuz hâle getiren ince çizgiler arttıkça rahatsızlık verici olabilir. Olduğundan daha genç görünmek ve zamana meydan okumak isteyen kişiler, alın botoksu sayesinde bu ince çizgilerden kolayca kurtulabilmektedir. Ankara alın botoksu hem mevcut ince çizgileri açmak ve cilde genç bir görünüm kazandırmak hem de alın çizgilerine karşı önlem almak amacıyla yapılabilir. Alın botoksunun nasıl yapıldığı ve ne kadar kalıcı olduğu ile ilgili bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Ankara’da alın botoksu fiyatlarını öğrenmek ve alın botoksu hakkında detaylı bilgi almak için ise Doç. Dr. Aybala Yıldız ile iletişime geçebilirsiniz.

Alın Çizgileri Neden Oluşur?

Yaşlanma, alın çizgileri ve diğer kırışıklıklarının oluşmasındaki en büyük sebeptir. Bununla birlikte mimik kullanımı da kırışıklık oluşumunu hızlandırır. Alındaki çizgiler yatay bir şekilde alnı kaplayabileceği gibi kaş arasında dik bir çizgi olarak da kendini gösterebilir. Yaşlanma ve mimik kullanımına bağlı olarak her iki kırışıklık türü de birlikte görülebilir.

Alın Botoksu Nasıl Etki Eder?

Alın botoksu, kırışıklıklardan şikâyetçi kişiler için en iyi çözümlerden biridir. Kısa sürede uygulanması ve ameliyat gerektirmeyen bir işlem olması nedeniyle sıkça tercih edilmektedir. Alın botoksu, botulinum toksin sayesinde bölgedeki kaslara etki eder. Kasların kasılmasını bloke ederek alın bölgesindeki cilt dokusunun gerilmesini, sıkılaşmasını ve kırışıklık görünümünün azalmasını sağlar. Alın botoksu aynı zamanda kırışıklık henüz oluşmadan da, önlem amacıyla yapılabilir. Frontal kaslar ne kadar az kullanılırsa kırışıklık oluşumu da o kadar az olacaktır.

Kimler Alın Botoksu Yaptırabilir?

Botoks uygulamaları, kadınlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. 30 yaşından sonra kırışıklıkların belirginleşmesiyle birlikte botoks ihtiyacı doğabilir. Bazı kadınlar ise alın botoksu için kırışıklıkların çıkmasını beklemeden, daha erken yaşlarda botoks yaptırmayı tercih etmektedir. Eğer hastanın cildinde enfeksiyon vb. sorunlar yoksa ve hasta 18 yaşını geçmişse botoks uygulaması her hastamıza yapılabilmektedir. Genellikle kadınlar tarafından tercih edilse de erkekler de daha genç görünmek için botoks uygulamalarına başvurabilmektedir.

Alın Botoksu Nasıl Yapılır?

Alın botoksu enjeksiyon ile yapılır. İnce iğneler yardımıyla alında kırışıklık görülen bölgelere botulinum toksin enjekte edilir. Bölgede acı ya da ağrı hissi olmaması için botoks uygulamasından önce anestezi kremleri kullanılabilir. Mutlaka uzman bir doktor tarafından, steril muayenehane koşullarında yapılması gereken bir işlemdir. Uygulama yaklaşık 10 – 15 dakika sürer. İşlemden sonra hasta aynı gün içerisinde evine dönebilir ve tüm işlerini kendi başına yapabilir. Cildin hassasiyetine göre hafif yanma, şişlik ve kızarıklık gibi yan etkiler oluşabilir. Ancak bu yan etkiler kendiliğinden geçer ve botoksun etkileri birkaç gün içerisinde kendini göstermeye başlar.

Alın Botoksu Kalıcı Mıdır?

Alın botoksunun kalıcı olabilmesi için sürekli yenilenmesi gerekir. Yapılan işlemin kalıcılık süresi ise kişiden kişiye değişir. Botoks uygulamalarının kalıcılığı genellikle 6 aydır. Bu süre, kişiden kişiye değişebilir. Fazla mimik kullanan kişilerde alın botoksunun kalıcılığı daha az olmaktadır. İşlemin yeniden tekrarlanmasında ise hiçbir sorun yoktur. Alın botoksu hasta istediği sürece yenilenebilir. Uygulama tekrarlandıkça bölgedeki kaslar tembelleşeceği için kalıcılık süresi de uzayacaktır.

Ankara Alın Botoksu Fiyatları

Botoks her hastaya farklı dozlarda uygulanır. Bu nedenle alın botoksu fiyatları da kişiden kişiye değişmektedir. Bazı durumlarda botoks birden fazla bölgeye uygulandığında en doğal ve çekici görünüm elde edilir. Eğer kişi alın botoksu farklı estetik işlemlerle birlikte yapılıyorsa da fiyatları değişkenlik gösterebilir. Ankara’da alın botoksu fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Doç. Dr. Aybala Yıldız’ın kliniğini arayabilir ve daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi