Botoks Ankara

  Günümüzde, estetik uygulamalar sayesinde yaşlanmayı geciktirmek ve çok daha genç görünmek mümkündür. Bu amaçla yapılan ve en sık tercih edilen uygulamalardan biri de botokstur. Botoks Ankara uygulandığı bölgedeki kasların kasılmasını baskılayarak cildin gergin ve esnek bir görünüme sahip olmasını sağlar. Yüz başta olmak üzere birçok bölgeye uygulanabilen botoks, aynı zamanda tedavi amacıyla da kullanılmaktadır.

  Aşırı terleme problemi olanlar ve migren hastaları, botoks sayesinde günlük hayatı olumsuz etkileyen problemlerinden kolayca kurtulabilmektedir. Peki botoks nedir? Botoks ne amaçla yaptırılır? Yazımızda botoks hakkındaki bu soruları ele alacağız. Ankara botoks fiyatlarını öğrenmek ve botoks hakkında tüm merak ettiklerinize yanıt almak için ise Doç. Dr. Aybala Yıldız’ın kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

  Botoks Nedir?

  Botoks, aslında “botulinum toksin” adı verilen, özel bakterilerden üretilen bir toksindir. Botulinum toksin, kasların kasılmasını baskılayan özel bir maddedir. Özellikle kırışıklık nedeniyle sürekli kasılan kaslar ve bu kasların meydana getirdiği derin çizgilerin yok edilmesinde kullanılır. Botoks uygulaması yapılan bölgede cilt gençleşir, ince çizgi ve kırışıklık görünümü azalır. Böylece kişi daha genç, çekici ve göz alıcı bir cilt görünümüne kavuşur. Sıklıkla yüz ve boyun bölgesine uygulanan botoks uygulaması sayesinde, günümüzde birçok kişi, hayalindeki görünüme kavuşmakta ve yaşlanmanın olumsuz etkilerini geciktirmektedir.

  Kimler Botoks Yaptırabilir?

  Ciddi sağlık sorunları ve cildinde enfeksiyon benzeri sorunlar olmayan herkes botoks uygulaması yaptırabilir. Kırışıklıklar genellikle 30 yaş sonrasında ortaya çıktığı için botoksun çoğunlukla 30 yaş ve üzeri kadınlarda tercih edildiğini söyleyebiliriz. Ancak yüzünün daha gergin, ifadesinin daha dikkat çekici olmasını isteyen herkes botoks yaptırabilir. Uygulama için 18 yaşını geçmiş olmak gerekmektedir. Eğer hastanın cildinde enfeksiyon benzeri sorunlar varsa bu durumda öncelikle cilt sorununun tedavisi yapılmalı; sonra botoks uygulamasına geçilmelidir.

  Botoks Nereye Yapılır?

  Botoks Ankara, yüzün birçok bölgesine uygulanabilen bir işlemdir. Kırışıklıkların çok olduğu ciltlerde yüzün birçok bölgesine botoks uygulaması yapılabilir ve bütün yüzde gençleşme sağlanabilir. Botoksun en çok tercih edildiği bölgeler kaş arası, gözlerin yanındaki kaz ayağı adı verilen kırışıklıklar ve dudak kenarlarıdır. Gerekli durumlarda boyundaki ince çizgilerin giderilmesi için de botoks uygulaması yapılabilir. Botoks, genellikle estetik amacıyla yapılan bir işlem olmasına rağmen sağlık amacıyla da vücudun farklı bölgelerine uygulanabilmektedir. Özellikle aşırı terleme problemi olan hastalarımızda kol altları, eller ve ayak altları botoks uyguladığımız bölgelerdendir. Migren tedavisi olan hastalarımızda da şakak ve alın bölgelerine yapılan botoks uygulamasının ağrıyı büyük oranda azalttığı bilinmektedir.

  Botoks Nasıl Yapılır?

  Botoks, incecik iğnelerle yapılır. Mimik kaslarına ve kırışıklık görülen bölgelere botulinum toksin bu iğneler yardımıyla enjekte edilir. Genellikle acılı bir işlem değildir. Cildi hassas ve acı eşiği düşük hastalarımız işlem sırasında hafif bir acı hissedebilirler. Eğer bu durum hastamızı çok rahatsız ediyorsa anestezi kremleri yardımıyla cilt uyuşturulabilir. Böylece uygulama esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Botoks uygulamasından sonra hastalarımız aynı gün içerisinde evlerine dönebilirler.

  Botoks Kalıcı Mıdır?

  Botoks uygulaması kalıcı bir uygulama değildir. Ancak işlem hasta dilediği sürece tekrar edilebilir. Uygulamanın yinelenmesinde sağlık açısından herhangi bir problem yoktur. Botoksun kaç kere yapılacağı ise tamamen hastanın tercihine kalmıştır. Botoksun etkisi genellikle 6 ay kadar sürer. Ancak botoksun yapıldığı bölgeye ve kişinin cilt özelliklerine göre bu süre uzayabilir ya da kısalabilir. Eğer uygulama yapılan bölge mimikler nedeniyle kasların hareketli olduğu bir bölge ise (dudak gibi) botoksun etkisi daha kısa sürebilir. Kişinin cildinin esnekliği de botoksun kalıcılığını etkiler.

  Ankara Botoks Fiyatları 2023

  Botoks yaptırmak isteyen hastalarımızın en çok merak ettiklerinden biri de kuşkusuz botoks fiyatlarıdır. Ankara’da botoks fiyatları hem kliniğe göre hem de botoks yapılacak bölgeye göre değişir. Aynı zamanda uygulanacak doz miktarı da fiyatlar üzerinde etkilidir. Dolayısıyla kişiler botoks yaptırmak istedikleri bölgeye, uygulanacak doz miktarına ve kliniğe göre botoks fiyatlarını değerlendirebilirler. Bu nedenle tek bir fiyattan söz etmek doğru olmayacaktır. Ankara botoks fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için Doç. Dr. Aybala Yıldız’ın kliniğini arayabilir ve botoks hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi