Emzirme Danışmanlığı Ankara

Emzirme dönemi anne için yeni bir deneyimdir. Bu süreç anne ile bebeğin bağını güçlendiren, oldukça keyifli bir süreç olmasına rağmen bazı endişeleri de beraberinde getirmektedir. Sütün bebek için yeterli olup olmadığı, doğru emzirme pozisyonunun ne olduğu ya da emzirmenin ne zaman bırakılması gerektiği gibi pek çok soru bu dönemde annenin aklını karıştırmaktadır. Bu noktada annenin içindeki kuşkuları giderip, kaliteli emzirme için yol gösterecek uzmanlardan yardım alınabilir. Emzirme danışmanlığı, doğumdan sonraki süreçte annenin bebeğini rahatça emzirebilmesi için gerekli bilgileri vererek emzirmenin kalitesini artırmayı amaçlamaktadır. Ankara’da emzirme danışmanlığı ile ilgili tüm merak ettiklerinizi Doç. Dr. Aybala Yıldız’a danışabilir ve kliniğimizi arayarak randevu alabilirsiniz.

Emzirme Danışmanlığı Nedir?

Emzirme danışmanlığı Ankara, emzirme dönemindeki annelere birçok konuda yardımcı olmayı amaçlar. Gebelik, doğum ve çocuk büyütme sürecinin belki de en önemli parçası olan emzirme süreci bebeğin sağlığı için hayati önem taşımaktadır. Bu süreç, aynı zamanda anne ve bebeğin bağlarının güçlenmesi, bebeğin anneye güveninin pekişmesi için de oldukça önemlidir. Ancak anne emzirirken sütünün miktarı, emzirme pozisyonu, bebeğin kilosu, süt sağma gibi konularda strese girerse süt kalitesi de düşebilir. Bu dönemde neleri yiyip neleri yememesi gerektiği konusunda kararsızlık yaşayabilir. Beslenme danışmanlığı, tıbbi veriler ışığında annenin tüm bu sorularına yanıt bularak emzirme döneminin huzurlu geçmesini sağlar.

Emzirme Danışmanlığı Neden Gereklidir?

Emzirme döneminde bir sorun olsa da olmasa da emzirme danışmanlığı hizmeti alınabilir. Bebeğinizin sağlığı için gebelik ve doğum sürecinin her aşamasında sürekli bilinçlenmek, uzmanlara danışmak ve bu konuda bol bol okuma yapmak çok önemlidir. Bu nedenle emzirme hakkında bilinçlenmek ve daha kaliteli emzirmek isteyen her anne emzirme danışmanlığına ihtiyaç duyabilir. Emzirme danışmanlığında;

 • Sütüm bebeğime yetiyor mu?
 • Sütümü artırmak için neler yapabilirim?
 • Bebeğimi hangi pozisyonda emzirmeliyim?
 • Bebeğimin memeyi doğru kavramasını nasıl sağlayabilirim?
 • Bebeğimin aç olduğunu nasıl anlayabilirim?
 • Bebeğimi ne zamana kadar emzirebilirim?
 • Biberon ya da emzik kullanmak emzirmeyi olumsuz etkiler mi? Ne zaman biberon ya da emzik kullanılabilir?
 • Sütümü nasıl sağabilirim? Ne zaman sağım yapmam doğru olur?
 • Sütümün gelmemesinin nedeni meme iltihabı olabilir mi?
 • Meme iltihabı, “mastit” nedir? Bebeğimi emzirmemi engeller mi?
 • Bebeğim memeyi reddediyor, ne yapabilirim?
 • Meme uçlarımda çatlak oluşmasını nasıl engelleyebilirim? gibi oldukça önemli sorulara yanıt verilir.

Emzirme ne kadar çok olursa süt miktarı da o kadar artar. Bu sorulara cevap alan anne, bebeğini daha kolay emzireceği için emzirme sıklığı da artacak ve emzirme daha kaliteli hâle gelecektir.

Ankara Emzirme Danışmanlığı Fiyatları

Emzirme, 1 – 2 yıl boyunca devam eden uzun bir süreçtir. Bu süreçte anne meme uçlarının yara olması, süt sağma, bebeği farklı pozisyonlarda emzirme, yedikleri nedeniyle memenin reddedilmesi gibi farklı durumlarla karşılaşabilir. Dolayısıyla emzirme danışmanlığına bir kere değil, emzirme süreci boyunca ihtiyaç duyulabilir. Bazı anneler bu sürece oldukça kolay uyum sağlarken; bazı annelerin emzirmeye alışması, bebeğini nasıl tutacağını öğrenmesi ya da sütünü artırması zaman almaktadır. Bu nedenle emzirme danışmanlığına ne zamana kadar ihtiyaç duyulacağı ve danışmanlık hizmetinin neleri kapsayacağı kişiden kişiye değişir. Danışmanlık hizmetinin süresi emzirme danışmanlığı fiyatlarını da etkiler. Dolayısıyla Ankara’da emzirme danışmanlığı fiyatları hakkında bilgi almak isteyen kişilerin doğrudan kliniklerle iletişime geçmesi ve doktorla görüştükten sonra danışmanlığın planlanması daha doğru olacaktır. Ankara’da emzirme danışmanlığı fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz Doç. Dr. Aybala Yıldız’ın kliniğini arayabilir ve bu konuda tüm merak ettiklerinize yanıt bulabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi