Kaş Arası Botoksu Ankara

Botoks uygulamaları, yüzün pek çok bölgesindeki kırışıklık ve ince çizgilerin giderilmesinde kullanılan en etkili uygulamalardan biridir. Botoksun estetik amacıyla en çok tercih edildiği bölgelerden biri ise kaş arasıdır. Kaş arasındaki kaslar mimikler sırasında sürekli kasılır. Yaşlanmanın da etkisiyle kaş arasındaki deri esnekliğini kaybeder ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Kişinin olduğundan yaşlı görünmesine neden olan kaş arası çizgileri, mutsuz ve kızgın bir görünüm de ortaya çıkarmaktadır. Bu durumdan rahatsız olan kişiler, kaş arası botoksu sayesinde dakikalar içerisinde daha genç ve canlı bir görünüme, yumuşak bir ifadeye sahip olabilmektedir. Kaş arası botoksu ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Doç. Dr. Aybala Yıldız’ın Ankara’daki kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaş Arası Botoksu Nedir?

Botoks, botulinum toksin adı verilen bir maddenin cilde enjekte edilmesiyle yapılan işlemdir. Botoks işleminde amaç; uygulama yapılan bölgedeki kasların belirli süre ile bloke edilmesi ve ciltteki kırışık görünümün düzeltilmesidir. Kaş arası botoksu Ankara; mimik kullanımı ve yaşlanmaya bağlı olarak, kaş arasında ortaya çıkan ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi amacıyla yapılan bir botoks uygulamasıdır. Kişi kendini mutsuz ya da sinirli hissetmese de kaş arasındaki kırışıklıklar nedeniyle kaşını çatıyormuş gibi görünebilir. Kaş arasındaki kırışıklıklar aynı zamanda yaşlı ve yorgun görünüme neden olduğu için de rahatsız edicidir. Özellikle kadın hastalarımız alın ve kaş bölgesindeki deformasyondan oldukça rahatsız olmaktadır. Botoks, acısız ve ameliyatsız bir işlem olduğu için kaş arası estetiğinde en çok tercih edilen yöntemdir.

Kaş Arası Botoksu Kimlere Yapılır?

18 yaşını doldurmuş, ciddi sağlık problemleri olmayan herkes botoks yaptırabilir. Uygulama doğrudan cilde, enjeksiyon yöntemiyle yapıldığı için enfeksiyon benzeri cilt sorunlarının da olmaması tercih edilmektedir. Botoksun bir özelliği de; kırışıklık önleyici özelliği olmasıdır. Bu nedenle hem oluşmuş kırışıklıkların tedavisinde hem de yaşlanmanın geciktirilmesi amacıyla yapılabilir. Kırışıklıklar 30 yaşından sonra gözle görülür hâle geldiği için, botoks uygulamasını tercih eden hastalarımız genellikle orta yaş ve üzeridir. Diğer botoks uygulamaları gibi kaş arası botoksu da kadın hastalarımız tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Kaş Arası Botoksu Nasıl Yapılır?

Kaş arası botoksu enjeksiyon yöntemi ile yapılır. Botulinum toksin, incecik iğneler yardımıyla cilde enjekte edilir. Enjeksiyon doğrudan kaş arasına yapılır. Uygulama yaklaşık 10 – 15 dakika sürer. Basit bir işlem gibi görünse de uzman doktorlar tarafından yapılması oldukça önemlidir. Çünkü botoks hatalı doz ve uygulama tekniği ile yapıldığı zaman istenmeyen, aşırı ödem ve şişliklere neden olabilmektedir.

Botoks uygulaması genellikle acısızdır. Ancak hastalarımızın enjeksiyondan duyduğu rahatsızlığı azaltmak amacıyla işlemden önce anestezi kremleri kullanılabilir. Uygulama sonrasında, aynı gün içerisinde  günlük hayata devam etmek mümkündür. Doğru şekilde yapıldığında uygulamadan sonra rahatsız edici bir yan etki görülmez. Hafif ödem ve kızarıklık hemen her hastamızda görülen önemsiz yan etkilerdir. Bu yan etkiler birkaç saat içerisinde kendiliğinden yok olur.

Kaş Arası Botoksunun Etkisi Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Kaş arası botoksunun etkileri birkaç gün sonra ortaya çıkar. Yaklaşık 1 hafta sonra ise en iyi etkileri görülür. Kaş arası botoksundan sonra daha genç ve canlı bir cilt görünümü elde edilmektedir. Yüz ifadesi daha yumuşak bir hâl alır. Doğru yapıldığı sürece botoks uygulaması hiçbir şekilde anlaşılmaz ve kişinin özgüveninin yükselmesini sağlar.

Kaş Arası Botoksu Kalıcı Mıdır?

Kaş arası botoksu ameliyat olmadığı için oldukça avantajlı bir uygulama olmasına rağmen geçici bir işlemdir. Ancak hastalarımız, istediği sürece botoks uygulamasını yeniletebilir. Uygulamanın kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 6 aydır. Mimik kullanımının yoğunluğuna göre bu süre uzayabilir ya da kısalabilir. İşlem tekrarlandıkça kaş arasındaki kaslar tembelleşeceği için uygulamanın kalıcılık süresi de uzayabilir.

Ankara Kaş Arası Botoksu Fiyatları

Tüm botoks uygulamaları gibi kaş arası botoksunun fiyatları da oldukça merak edilmektedir. Ancak botoks uygulamalarında tek bir fiyattan söz etmek doğru olmaz. Öncelikle doktorun uygulama yapılacak bölgeyi kontrol etmesi ve işlem dozuna karar vermesi gerekir. Aynı zamanda kaş arası botoksu diğer botoks ve estetik uygulamalarıyla birlikte de yapılabilmektedir. Bu da botoks fiyatlarını değiştirmektedir. Ankara’da kaş arası botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için Doç. Dr. Aybala Yıldız’ın kliniği ile iletişime geçebilir ve bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi