Ankara Meme Büyütme 

Ankara meme büyütme, günümüzde kadınların en çok tercih ettiği estetik işlemlerden biridir. Memelerin istenilen büyüklükte olmaması ya da doğum sonrası deformasyonların giderilmesi amacıyla yapılan meme büyütme ameliyatları, kadınların hayalindeki görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Vücut ile orantılı, estetik göğüsler kadınların özgüveninin yükselmesine yardımcı olduğu gibi kıyafetlerin de daha şık durmasına yardımcı olur. Günümüzde kullanılan silikonlar sayesinde göğüslerde doğal bir görünüm sağlanabilmekte ve ameliyat güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Meme büyütme ameliyatları ile ilgili tüm merak ettikleriniz için Doç. Dr. Aybala Yıldız’ın Ankara’daki kliniği ile iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

Meme Büyütme Ameliyatı Neden Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı, genellikle estetik amacıyla yapılan bir işlemdir. Doğum sonrası deformasyonlar ya da memenin doğuştan küçük olması nedeniyle meme büyütme ameliyatı yapılabilir. Bu noktada kişinin vücut şeklini ve omuz – kalça orantısını dikkate almak gerekir. Uzman bir doktorun yönlendirmesiyle yapılan meme büyütme ameliyatlarında doğal ve çekici sonuçlar elde edilebilmektedir. Meme büyütme ameliyatı;

  • Göğüslerinin daha dolgun ve belirgin olmasını isteyen kadınlarda
  • Doğumdan sonra, emzirmeye bağlı olarak, memede oluşan sarkmaların giderilmesi ve memenin toparlanması amacıyla
  • Memelerin asimetrik olması ve bir memenin bariz bir şekilde daha büyük olması durumunda
  • Meme kanseri vb. hastalıklardan sonra memenin yeniden şekillendirilmesi amacıyla yapılabilir.

İdeal Meme Ölçüsü Nedir?

İdeal meme ölçüsü, her kadın için farklıdır. Bu noktada, standartlardan söz etmek doğru olmaz. Omuzları geniş bir kadın ile minyon hatlara sahip bir kadının ideal meme ölçüsü elbette farklı olacaktır. Bu nedenle meme büyütme ameliyatı planlanırken hastanın istekleri ve doktorun yönlendirmeleri birlikte değerlendirilir. Doktor, uzmanlığı ve deneyimi doğrultusunda hastaya gerekli önerileri yapar ve hasta için ideal ölçü belirlenir. Meme büyütme ameliyatlarından sonra “cup” olarak bilinen sütyen ölçüsü değişir. Bilinenin aksine sütyen ölçülerinde 75, 80, 85 gibi sayı ile ifade edilen değerler sırt ölçüsünü; A, B ve C değerleri ise göğüs ölçüsünü ifade eder. Meme büyütme ameliyatından sonra, hastanın isteğine göre meme ölçüsü büyüyecek; A beden sütyen giyen bir kişi B ya da C beden sütyen kullanabilecek duruma gelecektir.

Meme Büyütme Ameliyatında Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Günümüzde, meme büyütme ameliyatında en çok tercih edilen yöntem silikon protezlerdir. Meme protezleri, yapılacak işleme göre farklı şekillerde ve farklı maddelerle üretilir. Kişinin meme yapısına göre damla ya da yuvarlak protezler tercih edilebilir. Damla protezlerde; dikey çap, yatay çaptan biraz daha uzundur. Meme şekline oldukça benzemesi nedeniyle “anatomik meme protezi” olarak da bilinmektedir.

Protez üretiminde en çok tercih edilen, en sağlıklı madde ise silikondur. Silikon dışında serum içerikli meme protezleri de üretilmektedir. Ancak meme dokusuna uyum sağlaması ve hastanın sağlığı açısından günümüzde en çok silikon meme protezleri kullanılmaktadır.

Meme Protezleri Sağlıklı Mıdır?

Meme protezleri ile ilgili pek çok şehir efsanesi bulunmaktadır. Bunlardan biri de protezlerin kansere neden olduğu ya da çabucak patladığıdır. Meme protezlerinin kansere neden olduğu yanlış bir bilgidir. FDA’nın araştırmaları sonucunda protezlerin kanserojen olmadığı kanıtlanmıştır.

Meme protezinin hemen patladığı ise kısmen yanlış bir bilgidir. Aşırı baskı ve basınç nedeniyle protezler patlayabilir. Ancak bu, genellikle trafik kazası vb. ciddi yaralanmalar sırasında uygulanan ciddi basınç için geçerlidir. Günlük yaşantınızda meme protezinin çabucak zarar görmesi oldukça düşük bir olasılıktır.

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra Emzirme

Meme büyütme ameliyatından sonra gebelik ve emzirme kadınların en çok endişe duyduğu konulardan biridir. Meme büyütme ameliyatı sırasında süt kanallarına ya da süt bezlerine herhangi bir zarar gelmez. Memeden doku çıkarılmaz. Bu nedenle meme büyütme ameliyatından sonra emzirmek mümkündür.

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

Ameliyattan sonra memelerin estetik ve güzel bir görünüm kazanması amaçlanır. Bu nedenle birçok kadın ameliyat izlerinin bu duruma engel olacağını düşünebilir. Meme ameliyatından sonra kalan izler oldukça küçük izlerdir. Bu izler zamanla kaybolur ve rengi açılır. Dolayısıyla meme ameliyatından sonra iz kalsa da bu izlerin uzun süre belirgin hâlde olmayacağını söyleyebiliriz.

Ankara Meme Büyütme Fiyatları

Meme büyütme işlemi, kadınlar için özgüven yükselten bir işlemdir. Birçok kadın küçük memeler nedeniyle istediği kıyafetleri giyememekten ya da hayal ettiği kadar çekici görünmemekten yakınmaktadır. Hastanın seçeceği büyüklükte ve şekildeki protezlerle, memede estetik bir görünüm elde edilir. Hastanın istediği meme görünümü ise meme büyütme fiyatlarını etkileyecektir. Uygulanan protezin hangi materyalden yapıldığı, büyüklüğü ve şekli meme büyütme fiyatlarını etkiler. Ankara’da, meme büyütme fiyatları ve operasyonun detayları hakkında bilgi almak için Doç. Dr. Aybala Yıldız’ın kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi