Mezobotoks Ankara

“Sanatçı botoksu” olarak da bilinen mezobotoks, günümüzde birçok ünlünün güzellik sırlarından biridir. Cildin esnekliğini kazanmasını sağlarken, nem oranının dengelenmesini ve daha ışıltılı hâle gelmesini sağlayan mezobotoks; mezoterapi ve botoks uygulamalarının birleşiminden oluşuyor. Gençleşme sırasında doğal görünümün korunmasını sağlayan mezoterapi, botoks ile birleştiğinde cildin yeniden yapılanma sürecini harekete geçiriyor ve cilde renk katıyor. Yazımızın devamında mezobotoksun ne olduğu ve nasıl yapıldığı konusunda detaylı bilgilere yer vereceğiz. Mezobotoks ve diğer botoks uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için ise Doç. Dr. Aybala Yıldız’ın Ankara’daki kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Mezobotoks Nedir?

Mezobotoks Ankara; günümüzde sıkça tercih edilen mezoterapi ve botoks uygulamasının birleştirilmesi ile sayesinde yapılan bir uygulamadır. Peki mezoterapi ve botoks nedir?

Mezoterapi; kırışıklıklardan kurtulmak amacıyla uygulanan estetik uygulamalardan biridir. Cildin hem üst tabakasını hem de altındaki yağ dokusunu etkileyen mezoterapi; cildi besleyerek yenilenmesini sağlarken, renk ve ışıltı kazanmasına da yardımcı olmaktadır. Oldukça etkili bir uygulama olmasıyla birlikte yarattığı doğal gençleşme sayesinde de birçok kişinin ilgisini çekmektedir.

Botoks ise ciltteki ince çizgi ve kırışıklıkları yok etmek amacıyla en çok tercih edilen estetik uygulamadır. Başta göz çevresi, dudak kenarı ve alın olmak üzere yüzdeki pek çok noktaya uygulanmaktadır. Acısız ve ameliyatsız bir işlem olması ve kısa sürede etkin sonuçlar vermesi nedeniyle sıkça tercih edilmektedir.

Mezobotoks; bu iki işlemin güçlerini birleştirerek doğal ve kırışıksız bir cilt görünümü elde etmeyi amaçlamaktadır. Botoks işleminde ortaya çıkan donuk görünüm, mezobotoks uygulamasında ortadan kalkmaktadır. Bu nedenle oyuncu ve tiyatrocuların da sıkça tercih ettiği estetik uygulamalardan biridir.

Kimler Mezobotoks Yaptırabilir?

Botoks ve mezoterapi gibi uygulamalara genellikle orta yaş ve üzeri hastalarımız ihtiyaç duymaktadır. Kırışıklık ve ince çizgiler, 30 yaşından itibaren gözle görülebilir hâle gelir. Bu süreçte daha genç görünmek isteyenler çözümü mezobotoks uygulamasında aramaktadır. Ayrıca henüz kırışıklık oluşmadan yaşlanmanın etkilerine meydan okumak isteyenler de mezobotoks sayesinde daha parlak ve ışıltılı bir cilde sahip olabilmektedir.

Mezobotoks Nasıl Yapılır?

Mezobotoks işlemi tıpkı botoks gibi enjeksiyon yöntemiyle yapılır. Hazırlanan karışım cilde enjekte edilir. Ağrı ve acı hissini ortadan kaldırmak için işlem öncesinde cilde anestezi kremi uygulanır. Böylece uygulama sırasında hissedilen ağrı ve acı ortadan kalkar. Uygulama genellikle 30 – 40 dakikada tamamlanır. İşlemden sonra uygulama yapılan bölgede hafif ödem ve kızarıklık görülebilir. Bu yan etkiler birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçer. Gerekli görülürse yan etkilerin daha hızlı geçmesi için soğuk kompres uygulanabilir.

Mezobotoksun Etkisi Ne Zaman Görülür?

Mezobotoks etkisi hemen kendini gösterir. Üçüncü günden itibaren ciltte aydınlanma etkisi başlar. 15 gün sonra cilt toparlanır ve sıkılaşır. Böylece mezobotoks sayesinde hem daha canlı ve ışıltılı hem de gergin ve esnek bir cilt yapısına kavuşulur. Mezobotoksun etkileri botoks işleminin etkilerine göre daha doğaldır diyebiliriz. Botoks uygulamasında ince mimikleri yapmak zorlaşabilir ve uygulama yapılan bölgede donukluk görülebilir. Mezobotoks uygulaması mimiklerin doğallığını korur ve cildin uzun süre kırışıklardan korunarak doğal güzelliğini korumasına yardımcı olur. Mimik oluşumunu engellemediği için günümüzde birçok ünlü botoks yerine mezobotoks uygulamasını tercih etmektedir.

Mezobotoks Kalıcı Mıdır?

Mezobotoks, tıpkı botoks gibi ameliyata ihtiyaç olmadan estetik ve güzel bir cilde sahip olmanızı sağlar. Bu açıdan oldukça avantajlı bir uygulamadır. Ancak mezobotoks kalıcı bir işlem değildir. Kalıcılık süresi ise kişiden kişiye değişmekle birlikte 6 – 12 aydır diyebiliriz. Uygulama yapılan bölgedeki mimik yoğunluğu, kişinin cilt özellikleri ve yaşı mezobotoksun kalıcılığını etkiler. Mezobotoksun yenilenmesinde ise hiçbir sakınca yoktur.

Ankara Mezobotoks Fiyatları

Mezobotoks, günümüzde giderek daha çok tercih edilen bir botoks uygulaması hâline gelmiştir. Bu nedenle Ankara’daki birçok klinik mezobotoks uygulaması yapmaktadır. Mezobotoks fiyatları ise klinikten kliniğe değişmekle birlikte esasında hastanın ihtiyaçlarına göre belirlenir. Çünkü uygulamada yapılacak bölge ve işlem sırasında kullanılacak doz miktarı mezobotoks fiyatlarını doğrudan etkiler. Ankara mezobotoks fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için Doç. Dr. Aybala Yıldız’ın kliniğini arayabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi