Terleme Botoksu Ankara

Her birey vücut ısısını dengelemek için normal düzeyde terlemeye ihtiyaç duyar. Terlemenin aşırı olması ise birçok sosyal sorunu beraberinde getirir. Sürekli kıyafet değiştirme ihtiyacı, el sıkışamama, kötü kokma gibi sorunlar basit gibi görünse de sürekli olduğunda kişinin yaşam kalitesini düşürür. Botoks ile terleme tedavisi bu sorunlara büyük oranda çözüm getirmektedir. Aşırı terleme durumunda kozmetik ürünler de yetersiz kalabilmektedir. Terleme botoksu, aşırı terlemenin hem pratik hem de etkili bir tedavisidir. Terleme botoksu Ankara hakkında daha fazla bilgi almak için Doç. Dr. Aybala Yıldız’ın Ankara’daki kliniğini arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

Aşırı Terlemenin Nedenleri Nelerdir?

Aşırı terleme genellikle koltuk altı, yüz, saçlı deri, el  ve ayaklarda görülen bir durumdur. Aşırı terlemenin nedenleri genellikle bilinememektedir. Ancak genetik faktörlerin aşırı terlemede etkili olduğu düşünülmektedir. Aşırı terleme sorunu mevsim koşullarından bağımsızdır. Yaz mevsimi, fiziksel aktivite ve kapalı alanlar terlemeyi artırır. Bu nedenle aşırı terleme sorunu olan kişiler yaz aylarında ve kapalı alanlarda daha da fazla sıkıntı çekebilirler. Tüm vücudun terlemesi ise genellikle obezite, hormonal değişmeler, yüksek hava ve fiziksel aktiviteye bağlı ortaya çıkar.

Terlemenin Neden Olduğu Sorunlar Nelerdir?

Aşırı terlemenin ortaya çıkardığı sorunlar genellikle sosyal sorunlardır. Sağlık açısından büyük sorunlar oluşturmasa da terleyen bölgede daha fazla bakteri artışı olacağı için istenmeyen bir durumdur. Aşırı terlemeden şikâyetçi olan kişiler kıyafetlerinde sürekli ter izi olması, el sıkışamama ya da toplum içerisinde kendini rahat hissedememe gibi sorunları sıkça yaşarlar. Bu sorunlar günlük hayatın bir parçası hâline gelir ve özgüvenin düşmesine neden olabilir. Ayrıca terleme aşırı olduğu için kozmetik ürünler kokuyu engellemede yetersiz kalabilir. Dolayısıyla kötü koku da terleme ile birlikte ortaya çıkan sorunlar arasında sayılabilir.

Aşırı Terleme Tedavisi Nedir?

Aşırı terleme tedavisinde öncelikle altta yatan nedenlerin araştırılması gerekir. Eğer ilaç kullanımı, hormonal değişiklikler vb. nedenlerle aşırı terleme söz konusuysa bu durumda sorunu ortadan kaldırmaya yönelik bir tedavi planı yapılmalıdır. Bunun dışında aşırı terlemenin ameliyatlı ve ameliyatsız tedavi seçenekleri bulunmaktadır. Aşırı terleme tedavisinde botoks kullanımı da giderek yaygınlaşmaktadır. Terleme botoksu sayesinde dakikalar içerisinde aşırı terlemenin etkin tedavisi yapılabilmektedir. Acısız ve kolay bir yöntem olduğu için ameliyatlı aşırı terleme tedavisine iyi bir alternatiftir.

Botoks ile Aşırı Terleme Tedavisi

Aşırı terleme tedavisinde günümüzde kullanılan en etkili yöntemlerden biri botokstur. Botoks, sempatik sinirlere etki ederek ter bezlerinin aşırı ter üretmesini engeller. Oldukça kısa sürede tamamlanan ve hastanın uzun süre rahat etmesini sağlayan bir uygulamadır. Kadın – erkek fark etmeksizin tüm hastalarımıza yapılabilir. Koltuk altı, el, ayaklar ve yüz olmak üzere birçok bölgeye uygulanabilir.

Botoks ile Aşırı Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Botoks ile aşırı terleme tedavisi enjeksiyon yöntemi ile uygulanan bir tedavidir. Aşırı terleme olan bölgeye ince iğneler yardımıyla botulinum toksin enjekte edilir. İşlem yaklaşık 15 – 20 dakikada tamamlanır ve etkileri birkaç gün içerisinde görülmeye başlar. Acısız bir uygulamadır. Ancak hasta enjeksiyon nedeniyle kendini huzursuz hissederse anestezi kremleri ile uygulama yapılacak bölge uyuşturulabilir. Bu şekilde uygulandığında hiçbir ağrı ya da acı hissi olmaz. Hastalarımız aynı gün içinde günlük yaşamlarına dönebilirler. Kişinin cildindeki hassasiyete göre uygulama yapılan bölgede hafif şişlik ya da kızarıklık görülebilir. Bu etkiler kısa süre içerisinde kendiliğinden geçer.

Terleme Botoksu Kalıcı Mıdır?

Terleme botoksu oldukça pratik bir uygulama olmasına rağmen kalıcı bir işlem değildir. Ancak işlemin tekrar edilmesinde sağlık açısından herhangi bir problem yoktur. Bu nedenle hasta istediği sürece terleme botoksu tekrar edilebilir. Her hastanın cilt yapısı ve hassasiyeti farklıdır. Dolayısıyla botoksun etki süresi de kişiden kişiye değişir. Ortalama bir süre verecek olursak terleme botoksunun 6 ay kadar kalıcı olduğunu söyleyebiliriz. Cerrahi işlem olmadan, oldukça etkili sonuçlar verdiğini düşünürsek, terleme botoksu geçici olsa bile, hastalarımıza büyük oranda kolaylık sağlamaktadır.

Ankara Terleme Botoksu Fiyatları

Aşırı terleme herkeste farklı bölgelerde olabilir. En sık karşılaştığımız bölge koltuk altı ve ellerdir. Bu bölgelerin her birinde botoks fiyatları değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda terlemenin ne boyutta olduğu da botoks fiyatlarını etkiler. Uygulanacak dozun miktarı arttıkça terleme botoksu fiyatları da artabilir. Ankara’da terleme botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ve Doç. Dr. Aybala Yıldız’dan randevu alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi