Vajinal Estetik Ankara

Günümüzde, vücudun pek çok bölgesine estetik yapmak mümkündür. Burun, kulak ve dudak estetiği gibi popüler estetik türleri ile birlikte vajinal estetik de kadınlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Eskiden müstehcen olarak görülen ve pek bilinmeyen genital estetik işlemler, günümüzde birçok kadının daha özgüvenli hissetmesine yardımcı olmaktadır. Kadının kendini iyi hissetmesi için vücudunu bir bütün olarak sevmesi ve benimsemesi gerekir. Genital estetik işlemler; dar kıyafetleri rahatça giyebilmek ve cinsel ilişkide daha rahat olabilmek için yapılabilir. Vajinal estetik Ankara işlemler kapsamında yapılan işlemleri ise dış genital organlarda yapılan estetik işlemler ve iç genital organlarda yapılan estetik işlemler olarak sınıflandırabiliriz. Yazımızın devamında, bu estetik işlemler konusunda daha detaylı bilgi vereceğiz. Ankara’da, vajinal estetik hakkında daha detaylı bilgi almak için ise Doç. Dr. Aybala Yıldız’ın kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Dış Genital Organ Estetiği

Labioplasti Nedir?

Labioplasti, günümüzde en çok tercih edilen genital estetik işlemlerden biridir. Vajinada bulunan küçük dudakların normalden büyük olması durumunda yapılan bir işlemdir. Vajina, küçük dudaklar ve onları çevreleyen büyük dudaklardan oluşan bir yapıdır. Normal kabul edilen; büyük dudakların, küçük dudakları kaplayıp, üzerini örtecek şekilde olmasıdır. Küçük dudaklar büyük dudaklardan daha büyük olduğunda, bu durum “iç dudak sarkması” olarak da adlandırılır ve estetik kaygılara yol açabilir. Kadınlar cinsellik sırasında dış görünüşünü beğenmediği için kendini tedirgin hissedebilir. Bazı günlük kıyafetleri aşırı dar olduğu için ve iç dudaklar kıyafetten belli olduğu için giymek istemeyebilir. Labioplasti, bu sorunları büyük ölçüde ortadan kaldıran, basit bir estetik operasyondur. Yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanır. Hastalar ertesi gün, iş ve sosyal yaşamına dönebilir ve yaklaşık 1 ay sonra cinsel ilişkiye girebilir.

Büyük Dudak Dolgusu Nedir?

Labioplasti ile birlikte vajina dudaklarının düzeltilmesi amacıyla yapılan estetik işlemlerden biri de büyük dudak dolgusudur. Zamanla vajina da diğer kas ve dokular gibi yıpranır. Sarkma ve kırışıklıklar meydana gelebilir. Vajinada bulunan büyük dudakların yıpranması, genital bölgenin sarkık görünmesine neden olabilir. Hastalar tıpkı küçük dudakların büyük olduğu durumlarda olduğu gibi tedirgin ve mutsuz hissedebilirler. Büyük dudak dolgusu; farklı dolgu malzemeleri ve farklı yöntemlerle, yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanan bir işlemdir. Anestezi sayesinde hiçbir ağrı ya da acı hissedilmez ve hasta kısa süre sonra günlük yaşamına dönebilir.

Bu işlemlere ek olarak pubis yani venüs tepesi estetiği de yapılabilir. Vajinanın orgazm ile en çok ilişkili bölgelerinden biri olan bu tepecik, gerekli durumlarda ideal şekil ve boyutlarda olacak şekilde düzeltilebilir. Labioplasti işlemi sırasında, hastanın talebine göre, pubis estetiği de yapılabilir.

Dış genital organ estetiği hakkında daha detaylı bilgi almak için Ankara’daki kliniğimizi arayabilir ve Doç. Dr. Aybala Yıldız’dan randevu alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi