WhatsApp
Bizi Arayın

Prof. Dr. Aybala Yıldız

Anal Estetik

Günümüzde, estetik işlemler giderek çeşitlenmekte ve daha fazla soruna çözüm getirir hâle gelmektedir. Bu estetik operasyonlar arasında sayacağımız işlemlerden biri de anal estetiktir. Anüs bölgesi, kapalı bir bölge olduğu için bu bölgeye estetik yapılacağı pek çok kişinin aklına gelmez.

Ancak anal estetik ameliyat sayesinde fistülden, makat genişlemesine kadar birçok soruna çözüm bulunabilmektedir. Anal estetikten sonra, makat bölgesindeki hem estetik hem de fiziksel sorunlar ortadan kalkmış olur. Ankara’da, anal estetik hakkında merak ettiklerinizi danışmak ve randevu almak için Doç. Dr. Aybala Yıldız’ın kliniğini arayabilirsiniz. 

Anal Estetik Nedir?

Anal estetik, anüsün doğal ve pürüzsüz yapısını bozan her türlü problemin giderilmesi amacıyla yapılan işlemlerdir. Geçirilen kazalar, bazı sağlık sorunları, tekrarlayan hemoroidler, kronik anal fissür ve doğum sonucunda anüs bölgesi yıpranabilir. Bölgede oluşan çatlaklar, fistül, siğiller ve hemoroidler bölgenin estetik görünümünü bozar. Aynı zamanda sağlık açısından da bir takım problemlere neden olurlar. Hemoroid, anal fistül, anal fissür, anal siğil ve anal apse sayfalarımızda, bu konuda daha detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. Aynı zamanda makat genişlemesi sorunu da anal estetik kapsamındadır ve gerekli durumlarda diğer anal estetik işlemler ile birlikte yapılabilmektedir. 

Anüs Sorunları

Anüs bölgesi, vücudumuzun diğer bölgelerine göre kapalı, herkesin görmediği bir bölgedir. Bu nedenle estetik operasyonlar kapsamında en çok kalçanın şekli ile ilgili işlemler tercih edilir. Ancak anüs bölgesinde meydana gelen bazı sorunlar anal bölgenin hem estetik anlamda hem de sağlık açısından bazı problemlerle karşı karşıya kalmasına neden olabilir. Bu problemlerin başında; 

 • Dış basurların aşırı büyük olması
 • Et beni olarak bilinen polipler
 • Anüs bölgesinin genetik olarak şeklinin bozuk olması ya da kazalar sonucunda bölgede oluşan anormal çıkıntılı yapı
 • Makat bölgesinde geçmişte yapılan ameliyatlar
 • Anal fistül hastalığının meydana getirdiği deformasyon gelir. 

Anal Sorunların Belirtileri Nelerdir?

Anal sorunların pek çok belirtisi bulunmaktadır. Ancak anüs bölgesi sürekli görülen bir bölge olmadığı için bu sorunların fark edilmesi zaman alabilir. Anal bölgede görülen sorunlar genellikle; 

 • Ağrı
 • Oturmakta güçlük
 • Makatta kaşıntı
 • Kanama
 • Dışkılama sorunları
 • Yeterli temizlenememe
 • Akıntı 
 • Kötü koku oluşumu gibi belirtilerle kendini gösterir. 

Makat Genişlemesi Nedir?

Makat genişlemesi, anal estetik kapsamına giren bir diğer sorundur. Tıpkı vajina dokularının genişlemesi gibi makat bölgesi de zamanla genişleyebilir. Özellikle kazalar, dışkılama ile ilgili problemler ve anal ilişki nedeniyle makat bölgesinde genişleme olabilir. Bunun sonucunda istemsiz olarak dışkılama ve gaz kaçırma gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bunlar, kişiyi toplum içerisinde oldukça zor durumda bırakan sorunlardır ve mutlaka tedavi edilmelidir. Anal estetik kapsamında hem makat genişlemesi hem de diğer makat sorunlarının tedavisi yapılabilmektedir. 

Anal Estetik Nasıl Yapılır?

Anal estetik, tamamen kişiye özel olarak planlanması gereken bir tedavidir. Bunun nedeni anal estetik işlemlerin birçok sorunu kapsaması ve her bir sorunun farklı tedavi yöntemlerinin olmasıdır. Aynı zamanda her hastanın öyküsü bambaşkadır. Bu nedenle anal estetik ameliyatında da tek bir yöntemden söz edilemez. Duruma göre kesi yapılan ya da kesi olmadan, enjeksiyon yöntemi ile yapılan operasyonlardan söz edilebilir. Bu noktada hastaya en uygun anal estetik yöntemine uzman doktor karar verecektir. 

Ankara Anal Estetik Fiyatları 2024

Anal estetik işlemlerin her birinde ameliyat yöntemi değişkendir. Hastanın ihtiyaçlarına ve rahatsızlığın hangi boyutta olduğuna bakılarak anal estetik ameliyatı planlanır. Bu durum, anal estetik fiyatlarını da etkiler. Her bir hasta için belirlenen anal estetik fiyatı farklıdır ve yapılan işleme göre değişir. Ankara anal estetik fiyatları ve makat estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz.