WhatsApp
Bizi Arayın

Prof. Dr. Aybala Yıldız

Koksalji Enjeksiyon Tedavisi

Koksalji enjeksiyon tedavisi Ankara, kalça ve kuyruk sokumu civarında görülen ağrıların ortadan kaldırılması için gerçekleştirilen özel bir tedavi uygulamasıdır. Kuyruk sokumu kas ve iskelet sisteminin en önemli bölgelerinden biridir. Kuyruk sokumu sayesinde pek çok doku ve organ desteklenir, görevlerini ideal bir şekilde yerlerine getirmeleri sağlanır. Bazı fiziksel travmalar, kazalar veya yaralanmalar sonrasında kuyruk sokumunda koksalji olarak isimlendirilen bir ağrı gelişebilir.

Bu ağrı bireyin hareket kabiliyetini ve günlük yaşamını olumsuz ölçüde etkiler. Koksalji enjeksiyonu veya koksalji injeksiyonu olarak bilinen tedavi uygulaması sayesinde bu ağrıyı ortadan kaldırmak mümkündür. Bu tedavi sayesinde hastanın deneyimlediği şikayetleri gidermek ve hastanın yaşam kalitesini arttırmak mümkün olmaktadır. Koksalji enjeksiyon tedavisi hızlı bir şekilde tamamlanan, etkili bir uygulamadır. Bu uygulamadan sonra hastalar aynı gün içerisinde taburcu olabilmektedirler. Yazımızın devamında ‘’Koksalji injeksiyonu nasıl yapılır?’’, ‘’Koksalji enjeksiyon tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’Koksalji enjeksiyon uygulaması kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Koksalji nedenleri nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara koksalji enjeksiyon tedavisi ve benzer gelişmiş uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Aybala Yıldız ile iletişime geçebilirsiniz.

Koksalji Enjeksiyonu Nedir?

Koksalji enjeksiyonu, kuyruk sokumunda meydana gelen ağrıların ortadan kaldırılması ve bireyin yaşam kalitesinin arttırılması amacıyla gerçekleşen özel bir tedavidir. Bu tedavi ayakta gerçekleşen bir uygulamadır. Hastalar tedaviden sonra aynı gün taburcu edilirler, yani geceyi hastanede geçirmelerine gerek yoktur. Koksalji enjeksiyonu sırasında hastanın kuyruk sokumu bölgesine steroid içerikli veya steroidsiz ilaçlar enjekte edilir. Bu ilaçlar hızlı bir şekilde etkilerini göstermeye başlarlar. Yaklaşık bir hafta içerisinde hastanın ağrıları hafifler. Böylece hastanın deneyimlediği şikayetler zamanla kaybolur ve yaşam kalitesi artar.

Koksalji Nedir?

Koksalji, kuyruk sokumu civarında meydana gelen ve bireyin günlük yaşamını önemli ölçüde etkileyen ağrılardır. Bu ağrılar çeşitli sebeplerden ortaya çıkabilirler ve uzun süre boyunca bireyi rahatsız etmeye devam edebilirler. Günümüzde koksalji enjeksiyonu gibi tedaviler sayesinde bu ağrılardan kurtulmak mümkündür.

Koksalji Neden Olur?

Koksalji nedenleri arasında şunlar yer almaktadır:

 • Tekrarlayan fiziksel travmalar.
 • Yanlış oturma pozisyonu.
 • Yüksekten düşme.
 • Trafik kazası.
 • Vajinal doğum (normal doğum).
 • Dejeneratif eklem hastalıkları.
 • Makat ile kuyruk sokumu arasında meydana gelen kitleler.
 • Somatizasyon.
 • Uzun süre bisiklet kullanmak, araba sürmek veya masa başında çalışmak.

Koksalji nedenleri bu şekilde sıralanabilir.

Kuyruk Sokumu Ağrısı Belirtileri Nelerdir?

Koksalji, kuyruk sokumunda yoğunlaşan ağrı ve hassasiyet ile karakterize olan bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık sırasında birey, oturmak gibi basit bir eylem sırasında bile son derece rahatsız edici bir ağrı hissi deneyimleyebilir. Bu ağrı hissi cinsel ilişki sırasında veya dışkılama anında da hissedilebilir. Bazı kişilerde kuyruk sokumu ağrısı sürekli olarak devam ederken bazı kişilerde ise aniden, bıçak saplanması şeklinde zaman zaman kendisini gösterebilir.

Koksalji Tedavisi Nasıl Yapılır?

Koksalji tedavisinin ilk aşamasında amaç: rahatsızlığın neden ortaya çıktığını belirlemek ve kesin bir teşhis koymaktır. Daha sonra ise elde edilen bulgular hasta ile paylaşılmaktadır ve hastanın ihtiyaçlarına yönelik özel bir tedavi uygulaması seçilmektedir. Koksalji tedavisi günümüzde en sık koksalji enjeksiyonu olarak bilinen uygulama ile tedavi edilmektedir.

Koksalji Enjeksiyon Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Koksalji enjeksiyonunun avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

 • Koksalji enjeksiyonu tedavisi son derece hızlı bir uygulamadır.
 • Bu uygulama sırasında neredeyse hiç ağrı hissi duyulmaz.
 • Uygulamadan sonra aynı gün eve dönmek mümkündür.
 • Koksalji enjeksiyon tedavisi kuyruk sokumu ağrılarını ortadan kaldırmakta son derece etkilidir.
 • Cerrahi işlem içermez.
 • Anesteziye gerek duyulmaz.

Koksalji enjeksiyon tedavisinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

Koksalji Enjeksiyonu Ne Kadar Sürer?

Koksalji enjeksiyonu son derece hızlı bir işlemdir. Enjeksiyon işlemi dakikalar içerisinde son bulur ve tedavi başarıyla tamamlanmış olur.

Koksalji Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Koksalji enjeksiyonu sırasında ilk olarak ağrının, kuyruk sokumunun hangi bölgesinde yoğunlaştığı belirlenir. Bu işlem için özel görüntüleme uygulamalarından yararlanılabilir. Daha sonra ise bu bölgeye enjeksiyon işlemi yapılır ve tedavi başarıyla tamamlanmış olur. Hastalar aynı gün taburcu edilirler. Taburcu olan hastaların bir süre bölgeyi zorlayacak olan hareketlerden kaçınmaları tavsiye edilir.

Ankara Koksalji Enjeksiyonu Fiyatları 2024

Koksalji enjeksiyon tedavisi fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Aybala Yıldız ile iletişime geçebilirsiniz.